1721/1660
Empire kaffekande af sølv. Utydelig mestermærke, København 1820. Vægt 548 gr. H. 22,5 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Almindelig brugspatina, herunder ridser, buler og mærker.
Varia, 25. maj 2017
Vurdering
Hammerslag
17 bud