12147/86
Rejseglas i etui, fire helfacetterede cylinderformede glas med guldkant. I ældre rundt etui. 19. årh. H. 12 cm. (5)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Guldkanten med slitage.
Kunst, antikviteter & design, 25. november 2021
Vurdering
Hammerslag