1746/​625

Knud Hjerting

Kegleformet pendel med skærm af perforeret sortlakeret metal. Model P 258. Udført hos Lyfa. H. 37.

Litteratur: Lyfa - “Belysningshåndbogen”, august 1956 s. 1–25.

Brugsslitage. Ridser og mærker. Nogle afskalninger. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Moderne kunst og design, 14. november 2017

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

1.550 DKK

1.550 DKK
1.500 DKK