2120/92
Sign. Meshed tæppe, klassisk medaljon design med slyngede grene, ornamenter, blomster og bladværk på rød bund. Persien. 20. årh. 330×229.
Slidte kanter. Slidte frynser. Trænger til vask. Møl angrebet.
Ældre malerier, møbler og varia, 17. maj 2021
Vurdering
Hammerslag