1834/1682
Opsats af porcelæn, gennembrudt kurv dekoreret i farver og guld med brogede blomster, montering af forgyldt bronze. 19. årh.s slutning. H. 18,5. Diam. 21.
Slitage på guld. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia, 23. august 2018
Vurdering
Hammerslag
11 bud