1834/​1682

Opsats af porcelæn, gennembrudt kurv dekoreret i farver og guld med brogede blomster, montering af forgyldt bronze. 19. årh.s slutning. H. 18,5. Diam. 21.

Slitage på guld. Fremstår med alders- og brugsslitage.

Varia, 23. august 2018

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

1.150 DKK

11 bud

1.150 DKK
(Autobud) 1.100 DKK
1.050 DKK
(Autobud) 420 DKK
400 DKK
(Autobud) 380 DKK
360 DKK
(Autobud) 340 DKK
320 DKK
260 DKK
250 DKK