2048/760
Perry A. King (f. 1938)
Uplight standerlampe med stel af gråsort lakeret metal. Skærm og fod af mørkt gult matteret glas. Model Jill A 380. Designet 1978. Udført og mærket hos Arteluce, Italien. H. 195.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 24. november 2020
Vurdering
Hammerslag
22 bud