2016/588
Arne L. Hansen (f. København 1921, d. Espergærde 2009)
“Mølle”, 1960. Sign. med titel og datering på bagsiden. Relief af stentøj. 45×50×3.
Proveniens: Galleri Birkedam 1963.
Original stand.
Moderne kunst og design, 14. april 2020
Vurdering
Hammerslag