12049/160
Figur af lertøj i form af chimpanse. Sign. CVN. Udført hos EBFA Keramik. H. 18,5.
Almindelig brugspatina, herunder to afslag; ét på øret og ét på foden.
Kunst, antikviteter & design, 3. december 2020
Vurdering
Hammerslag