Jens Søndergaard, m.fl. (f. Øster Assels 1895, d. Skovshoved 1957)
Hans Bendix, m.fl. (f. København 1898, d. sst. 1984)
Seks udstillingsplakat fra Grønningen. Delvis tryksign. Litografiske plakater i farver. Bladstørrelse hver ca. 85×64. Uindrammede. (6)
Håndteringsmærke. Revner og manglede dele.
Moderne kunst og design, 3. december 2019
23 bud