2437/534
Kähler (d. 1900, Keramikværksted, Næstved)
Tre vaser af lertøj dekoreret med horndekorerede motiver i blåt, grønt og brunt på lys base. Sign. HAK, stemplet Danmark. Udført hos Kähler. H. 13,5–19. (3)
Almindelig brugspatina, herunder ridser, mærker samt enkelte små afslag og glasurafskalninger. Vase med grøn/brun glasur: øverste kant poleret ned.
Vurdering
17 bud
1152220 | ||
1009318 (Autobud) | ||
1152220 | ||
1009318 (Autobud) | ||
1152220 | ||
1009318 | ||
507638 (Autobud) | ||
1149600 | ||
507638 (Autobud) | ||
1149600 | ||
507638 (Autobud) | ||
1149600 | ||
507638 (Autobud) | ||
1149600 | ||
507638 | ||
1149600 | ||
931787 |