2438/699
Mogens Koch (f. Frederiksberg 1898, d. København 1992)
Reolvæg af massiv Oregon pine, bestående af to bogreoler og to tilhørende sokler. Udført og mærket hos Rud. Rasmussens Snedkerier. H./B. 76. D. 27,5. Sokkel: H. 5. (4)
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker.
Auktion
Moderne kunst og design, 17. september 2024
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
16 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||