N. F. Schiøttz-Jensen (f. Vordingborg 1855, d. København 1941)
En kvinde siddende i en skyggefuld loggia i Anticoli med udsigt over sabinerbjergene. Sign. N. F. Schiøttz-Jensen 1907. Olie på lærred. 65×50.
Udstillet: Charlottenborg 1908 nr. 458.
Svagt stødmærke ved nedre venstre hjørne. Behov for rensning.
16 bud
950814 | ||
861429 (Autobud) | ||
950814 | ||
861429 (Autobud) | ||
950814 | ||
861429 (Autobud) | ||
950814 | ||
861429 (Autobud) | ||
950814 | ||
861429 (Autobud) | ||
950814 | ||
861429 (Autobud) | ||
987656 | ||
861429 | ||
987656 | ||
1160154 |