2109/220
Bertel Thorvaldsen, efter (f. København 1770, d. sst. 1844)
Samling af otte plaketter af biscuit. B&G, Royal Copenhagen og nogle ustemplet. Diam. 25–29 cm. (8)
Fremstår med alders- og brugsslitage. En med mindre kantafslag.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. marts 2021
Vurdering
Hammerslag