2109/​220

Bertel Thorvaldsen, efter (f. København 1770, d. sst. 1844)

Samling af otte plaketter af biscuit. B&G, Royal Copenhagen og nogle ustemplet. Diam. 25–29 cm. (8)

Fremstår med alders- og brugsslitage. En med mindre kantafslag.

Ældre malerier, møbler og varia, 1. marts 2021

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.000 DKK

1.000 DKK