2138/317
Opsats af porcelæn og biscuit, prydet med guldstafferinger, stamme i form af kvinde i draperede gevandter. Den Kongelige Porcelainsfabrik. 19. årh. H. 29 cm. Diam. 26 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. september 2021
Vurdering
Hammerslag
46 bud