806/727
Carl Holsøe (f. Aarhus 1863, d. Asserbo 1935)
Landskab med hus og træer ved sø. Sign. C. Holsøe. Olie på lærred, monteret på plade. 38×56.
Større krakeleringer.
Malerier, 6. februar 2008
Vurdering
Hammerslag
27 bud