2441/​887

Ole Wanscher (f. Frederiksberg 1903, d. Charlottenlund 1985)

“Rungstedlund”. Serveringsvogn af mørkbejdset mahogni med udklappelig plade og løs, vendbar hylde. Udført hos P. Jeppesen. H. 64. L. 70/88. B. 44/70.

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Smuds.

I Aarhus
Vur­dering

3.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?