2009/2008
Herrearmbåndsur af 18 kt. guld. Model Constellation, ref. 168.010/11. Automatisk chronometer certificeret værk med dato, kal. 561. Sølvfarvet urskive med forgyldte visere og timemarkører. Monteret med senere lænke af 14 kt. guld. Omkreds ca. 19,5 cm. Samlet vægt ca. 75 g. Urets diam. 35 mm. 1966.
Værk nr. 23944211.
Fremstår med alders- og brugsslitage. 5-markør ligger løst bag glasset. Værk med løstsiddende rotor. Uret går ikke. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Armbåndsure, 26. februar 2020
Vurdering
Hammerslag