2138/​463

Lanterne af jern med håndtag af træ. 19. årh. H. 19. Diam. 9. Håndtag L. 21.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Manglende top.

Ældre malerier, møbler og varia, 20. september 2021

Vur­dering

1.500–2.000 DKK

Hammerslag