2132/1161
Et par diamantørestikker af 18 kt. hvidguld hver prydet med talrige brillantslebne diamanter på i alt ca. 1.00 ct. og med to par aftagelige cabochonslebne og udskårne kvartsvedhæng. L. ca. 2,9 og 5,3 cm. Diam. ca. Diam. ca. 4,2 cm. (6)
Smykkepose medfølger.
Fremstår med minimale alders- og brugsspor.
Smykker og Fashion, 11. august 2021
Vurdering
Hammerslag