2427/214
“Perlestellet” frugtkurv med underfad af porcelæn, privat dekoreret i farver og guld med blomster og frugter. Dateret 1926. Royal Copenhagen. L. 26 og 27,5 cm. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Underfad med lille kantafslag.
Fra
i
Vurdering
13 bud
855118 (Autobud) | ||
925848 | ||
855118 (Autobud) | ||
925848 | ||
855118 | ||
153169 | ||
855127 (Autobud) | ||
153169 | ||
855127 (Autobud) | ||
153169 | ||
855127 | ||
1106407 | ||
153169 |