2427/​213

Fiskebestik af sølv smedet i rokokodesign. Bestående af 11 gafler L. 19 cm og 11 knive L. 21,5 cm. F. Heimbürger m.fl. Vægt 1110 g. (22)

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Flere dele med gravering af initialer.

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

3.800 DKK

862281 (Autobud) 3.800 DKK
875139 3.600 DKK
862281 2.000 DKK