2139/218
Antefix af terracotta, formstøbt med stor palmette over snegle snirkler. H. 24 cm.
Proveniens: Dansk privatsamling, ifølge oplysninger erhvervet pre-1991.
Fremstår med alders- og brugsslitage. For lande udenfor Danmark kan dette katalognummer være omfattet af særlige regulering, hvorfor det tilrådes potentielle købere at gøre sig bekendt med disse regler.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. september 2021
Vurdering
Hammerslag