Wilhelm Marstrand (f. København 1810, d. sst. 1873)
Parti fra Italien med en ung mand stående på en balkon. Sign. monogram 1839. Olie på papir monteret på lærred. 27×19,5.
Proveniens: Generalkonsul Valdemar Glückstadt.
En minimal revne. Nålehul. Minimale afskalninger. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 8. juni 2020
49 bud