2138/77
Dansk senempire chatol af mahogni, indlagt med lyst træ, overdel med tre døre flankeret af drejede søjler, skrå skrive klap bag hvilken små skuffer. 19. årh.s begyndelse. H. 191. B. 103. D. 58.
Ridser og mærker. Brugsslitage. Gamle finérreparationer.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. september 2021
Vurdering
Hammerslag