Dansk møbeldesign
Dagligstue møblement bestående af lænestol, to-pers. sofa samt tre-pers. sofa med stel af Ostindisk palisander. Dybthæftede hynder betrukket med brunt farvet skind. To-pers. sofa: L. 150. Tre-pers. sofa: L. 212. (3)
CITES-certifikat gyldigt indenfor EU medfølger.
Brugsslitage, herunder ridser, mærker og pletter. Skind med huller og krakeleringer.
Moderne kunst og design, 31. marts 2015