2015/​842

Bertil Vallien (f. Stockholm 1938)

To objekter af klart glas i flaskeform, indlagt med figurer og luftbobler, samt afskåret front, indlagt med blå og rosa. Sign. Åfors 93, 09.28, B. Vallien og Kosta Boda B. Vallien, Åfors maj -94, Ebeltoft. H. 19 og 20,5. (2)

Den ene med enkelte overfladeridser.

Moderne kunst og design, 7. april 2020

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

1.000 DKK

1.000 DKK