2015/842
Bertil Vallien (f. Stockholm 1938)
To objekter af klart glas i flaskeform, indlagt med figurer og luftbobler, samt afskåret front, indlagt med blå og rosa. Sign. Åfors 93, 09.28, B. Vallien og Kosta Boda B. Vallien, Åfors maj -94, Ebeltoft. H. 19 og 20,5. (2)
Den ene med enkelte overfladeridser.
Moderne kunst og design, 7. april 2020
Vurdering
Hammerslag