2004/​311

Kinesisk terrin og fad af porcelæn, dekorerede i blå med landskaber og blomster. 18. årh. Terrin H. 19. L. 35. Fad L. 39. (2)

Terrin med restaureret bl.a. lågknoppen, større og mindre kanthak samt på den ene hanks øre, aflejringer indvendig. Låg med ridser og mærker. Fad med mindre uregelmæssighed på kant. Brugssslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 20. januar 2020

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

1.850 DKK

(Autobud) 1.850 DKK
1.800 DKK
1.500 DKK