Johannes Carstensen (f. Sønderborg 1924, d. 2010, Fårevejle,1949-)
Æbletræer. Sign. Joh. C. Olie på lærred. 96×76.
Udstillet: Sønderjyllands Kunstmuseum, 13. sept. - 9. dec., 2003.
Mindre krakeleringer samt afskalninger.
853301 | ||
322389 |