2012/​359

Afrikansk model af udskåret træ i form af Yoruba båd med talrige personer og proviant. Nigeria. 20. årh.s slutning. H. 11,5. L. 116.

Tre figurer mangler hovedet, løse hoveder medfølger. Fremstår herudover med almindelig alders- og brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 16. marts 2020

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

950 DKK

950 DKK
(Autobud) 900 DKK
850 DKK
800 DKK
750 DKK