2012/359
Afrikansk model af udskåret træ i form af Yoruba båd med talrige personer og proviant. Nigeria. 20. årh.s slutning. H. 11,5. L. 116.
Tre figurer mangler hovedet, løse hoveder medfølger. Fremstår herudover med almindelig alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 16. marts 2020
Vurdering
Hammerslag