1843/43
N. F. Schiøttz-Jensen (f. Vordingborg 1855, d. København 1941)
Italienerinde på en terrasse. Sign. N. F. Schiøttz-Jensen 1908. Olie på lærred. 48×30.
Lærred bør strammes op. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier og møbler, 22. oktober 2018
Vurdering
Hammerslag