2433/​47

Fransk sekretær af nøddetræ indlagt med marquetteri, plade af hvid marmor, beslag og greb af forgyldt bronze. Louis XVI stil, 20. årh.s begyndelse. H.

Ridser og mærker. Brugsslitage. Nøgle medfølger. Slidt på nogle kanter. Messing/guld listerne mangler nogle steder, men de fleste findes og skal bare sætte på. Filt slidt og plettet. Marmorplade på toppen er der et hjørne, som er knækket af, det skal limes på. Marmorplade har nogle små hakker i kanten.

I Lyngby
Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?