2434/693
Jais Nielsen (f. København 1885, d. Hellerup 1961)
Firsidet vase af stentøj modelleret med bibelske motiver i relief. Dekoreret med Sung glasur. Sign. monogram, 3544. Kgl. P. H. 22,6.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Vurdering
819772 | ||
327644 (Autobud) | ||
819772 | ||
327644 (Autobud) | ||
848160 | ||
327644 | ||
1062341 |