2022/14
Hollandsk Louis XVI vitrine af nøddetræ, svungen top, front med to vitrinelåger, bombéformet underdel med tre skuffer. 18. årh.s slutning. H. 245. B. 190. D. 65.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Finérskader. Senere låse. Nøgle medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. maj 2020
Vurdering
Hammerslag