1416/​639

Just Andersen (f. Godhavn, Grønland 1884, d. Glostrup 1943)

Vase af patineret bronze med slank hals. Stemplet monogram Just A., dessin B 1411. H. 17.

Almindelig brugspatina, herunder overfladeridser og -mærker.

Moderne kunst og design, 15. april 2014

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag

2.700 DKK

(Autobud) 2.700 DKK
2.700 DKK
2.500 DKK
(Autobud) 2.400 DKK
2.400 DKK
2.300 DKK
(Autobud) 2.200 DKK
2.200 DKK
1.500 DKK