1416/639
Just Andersen (f. Godhavn, Grønland 1884, d. Glostrup 1943)
Vase af patineret bronze med slank hals. Stemplet monogram Just A., dessin B 1411. H. 17.
Almindelig brugspatina, herunder overfladeridser og -mærker.
Moderne kunst og design, 15. april 2014
Vurdering
Hammerslag