Mogens Balle (f. København 1921, d. Asmindrup 1988)
To kompositioner. En er sign. Balle 67/116. Litografier i farver. Lysmål 45×58 og 49×68. (2)
Litteratur: Henning Smidth nr. 1975–028 og 19XX-572.
Undersøgt i ramme. Den ene er faldet lidt ned i rammen, så man ikke kan se en evt. signering
CoBrA, 1. december 2020