2421/95
Langbord af fyrretræ, sortmalet underdel, front med to profilerede skuffer, firsidede ben, hvor imellem sprosser. Barok form, 19. årh. H. 80. L. 182. B. 75.
Ridser og mærker. Brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. maj 2024
Vurdering
Hammerslag