2108/812
Dansk snedkermester
Lænestol med ben af bejdset bøg. Sæde, sider samt ryg betrukket med stribet grøn velour. Formgivet 1940érne.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker på ben. Velour med pletter og smuds.
Moderne kunst og design, 23. februar 2021
Vurdering
Hammerslag
11 bud