2048/1128
Bent Knudsen (f. Fredericia 1924, d. Kolding 1997)
Skulpturel ring af 18 kt. guld. Dessin 238. Str. ca. 52–53. Vægt ca. 14,5 g.
Proveniens: Tidligere i Anni og Bent Knudsens private eje.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Smykker og Fashion, 25. november 2020
Vurdering
Hammerslag
16 bud