12048/​7

“Saksisk Blomst”. Dele til kaffe- og middagsservice af porcelæn, dekoreret med blomster i farver og guld. Kgl. P. 19. årh. (ca. 82)

Bestående af : 12 kaffekopper 12 tekopper 1 kaffekande sukkerskål Flødekande 12 sidetallerkner Kageopsats og kagefad 12 middagstallerkner 12 frokosttallerkner 12 dybe tallerkner 2 stegefade 2 asietter Ovalt fad

Fremstår med alm. alders- og brugsslitage.

Kunst, antikviteter & design, 26. november 2020

Vur­dering

12.000–15.000 DKK

Hammerslag