1344/1611
Fire dele kinesisk eksport sølv, bestående af etui, to knive i skede samt ske. Vægt 308 gr. L.12–19 cm. (4)
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre buler, ridser og mærker.
Auktion
Varia, 31. oktober 2013
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
1 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|