2449/​772

“Colonial”. Armstol af eg. Sæde med sjeneflet, løse hynder i sæde og ryg betrukket med sort skind. Model OW-149. Udført og mærket hos Carl Hansen & Søn.

Serienr. 1126646.

Stand

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.

Eftersyn
I Aarhus
Auktion
Kategori
Sælges
Vur­dering

8.000–10.000 DKK

Næste bud

Dit maksbud

Hvordan fungerer maksimumbud?