1445/1112
Damearmbåndsur af forgyldt sølv. Model Tank. Quartz. Gylden skive med blåanløbne visere og sorte timemarkører. Kassediam. ca. 23 mm. 1980–90erne.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Der garanteres ikke for funktionaliteten. Uret skal have nyt batteri. Fremstår med oxideret sølv.
Smykker, 5. november 2014
Vurdering
Hammerslag