Gina Pellón (f. Cienfuegos, Cuba 1926, d. Paris 2014)
“Because I Love”. Sign. G. Pellon; sign., dateret samt med titel på bagsiden. Olie på lærred. 116×81.
Udstillet: Galerie Moderne, Silkeborg, 1973, kat. nr. 33 (stemplet på bagsiden).
Malerier, grafik & fotografier, 27. september 2017