2040/1234
To halskæder bestående af halskæde prydet med talrige facetslebne tourmaliner og magnetlås af 18 kt. guld samt kæde af forgyldt metal prydet med talrige facetslebne labrodoriter, amazoniter og agater. L. ca. 47–110 cm. (2)
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Smykker og Fashion, 30. september 2020
Vurdering
Hammerslag