2040/​1234

To halskæder bestående af halskæde prydet med talrige facetslebne tourmaliner og magnetlås af 18 kt. guld samt kæde af forgyldt metal prydet med talrige facetslebne labrodoriter, amazoniter og agater. L. ca. 47–110 cm. (2)

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.

Smykker og Fashion, 30. september 2020

Vur­dering

1.500–2.000 DKK

Hammerslag

850 DKK

850 DKK
800 DKK
750 DKK