2419/3
Et par danske barok stager af sølv, balusterformet stamme med knapper, på fire-sidet, hvælvet og profileret fodstykke. Mester Jacob von Holten, København 1727. Vægt 570 g. H. 17 cm. (2)
Mindre aldersslitage, inklusive enkelte ridser og mærker samt én base vipper én millimeter og én base vipper to millimeter.
Ældre malerier, møbler og varia, 6. maj 2024
Vurdering
Hammerslag