Nordahl Grove (f. København 1822, d. sst. 1885)
En jæger på en snedækket flodbred. Sign. Nordahl Grove 1873. Olie på lærred. 31×46.
Reparation og enkelte retoucheringer. Et svagt mærke ved blændraamens kant.