2435/1182
Evald Nielsen (f. Stubbekøbing 1879, d. Frederiksberg 1958)
Armbånd af 18 kt. guld. Vægt ca. 18,5 g. L. 20,5 cm.
Fremstår med alm. alders- og brugsslitage. Sikkerhedskæde mangler.
Smykker og Fashion, 28. august 2024
Vurdering
Hammerslag