2003/​795 Johannes Hofmeister: Pige ved et vindue. Sign. JH. Olie på plade. 65×50.

Be­skriv­el­se

Pige ved et vindue. Sign. JH. Olie på plade. 65×50.

Moderne kunst og design, 14. januar 2020

Kunstner

Johannes Hofmeister (f. Hjørring 1914, d. sst. 1990)

Vur­dering

10.000 kr.

Hammerslag

7.000 kr.

7.000 kr.