2050/64
Simony Jensen (f. 1864, d. 1923)
Solbeskinnet interiør med damer ved vindue. Sign. Simony Jensen. Olie på lærred. 46×59.
Behov for let overfladerensning. Mindre krakeleringer samt afskalninger. Retoucheringer. Lærredet er dubleret.
Ældre malerier, møbler og varia, 7. december 2020
Vurdering
Hammerslag
19 bud